Beselidhja Publishing logoMesazhi i 1 Pjetrit

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

View this page in English ENGLISH


Mesazhi i

 

1 PJETRIT


nga Edmund C. Clowney
Mesazhi i letrės sė parė tė Pjetrit e ktheu pėrmbys botėn e njerėzve qė e lexuan. Pėr Pjetrin, njerėzit e kishės sė re tė shekullit tė parė duhej tė jetonin si shtegtarė tė huaj, tė cilėt ishin vetėm banorė tė pėrkohshėm dhe udhėtarė nė rrugėn drejt atdheut tė tyre.

 

Edmund Klouni beson qė asnjė i krishterė nuk mund ta mėnjanojė vuajtjen pėr hir tė Krishtit. Nga njohuria personale si apostull i Krishtit, Pjetri na tregon se ē’kuptim ka jeta e Jezusit pėr ne, ndėrsa mbartim kryqin tonė dhe ndjekim atė.

 

Dr. Edmund Klouni ėshtė profesor i teologjisė praktike nė Westminster Seminary, nė Eskondido tė Kalifornisė, dhe ish-president nė Westminster Theological Seminary tė Filadelfias.


 

Pjesė nga Mesazhi i Markut Klikoni kėtu pėr tė lexuar njė pjesė nga ky komentar

 

 

Mesazhi i Predikimit nė Mal 

Mesazhi i 2 Timoteut

Mesazhi i Zbulesės

Mesazhi i Markut

Mesazhi i Galatasve

Mesazhi i Veprave tė Apostujve

Mesazhi i Thesalonikasve

Mesazhi i 1 Pjetrit

 

Mesazhi i Amosit

Mesazhi i Predikuesit

Mesazhi i Gjyqtarėve

Mesazhi i Danielit

 

 

Portreti i Predikuesit nga John Stott

 

 

SERIA E MARREDHENIEVE FAMILJARE

 

Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd nga Ross Campbell

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com