Beselidhja Publishing logoMesazhi i Predikuesit

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

View this page in English ENGLISH


Mesazhi i

 

Predikuesit


nga J. A. Motyer 

‘Kotėsi e kotėsive, - thotė Predikuesi,

kotėsi e kotėsive! Gjithēka ėshtė kotėsi’.

 

A ėshtė e tillė jeta? Njė shtullungė avulli, njė fllad ere, njė frymė – asgjė qė mund ta kapėsh me dorė; gjėja mė e afėrt me zeron? Kėshtu thotė Predikuesi nė librin e Predikuesit. Por a ėshtė ky i gjithė mesazhi i librit?

 

Derek Kidneri na e prezanton me fantazi dhe qartėsi kėtė libėr tė Dhjatės sė Vjetėr, qė i flet kaq fuqishėm brezit tonė. Dashuria e tij pėr poezinė hebraike dhe kuptimi i mendjes biblike shkėlqejnė nė zbėrthimin e tij tė kujdesshėm, pasazh pas pasazhi.

 

 

Derek Kidneri, ish-drejtor i shtėpisė botuese ‘Tyndale House’, nė Keimbrixh, ėshtė autori i shumė librave tė tjerė, duke pėrfshirė edhe komentarėt ‘Tyndale’ tė Dhjatės sė Vjetėr mbi Zanafillėn, Esdrėn, Nehemian, Psalmet, dhe Fjalėt e urta. Nė serinė aktuale ai ėshtė edhe autori i komentarėve Mesazhi i Jeremias dhe Mesazhi i Oseas.


 

Pjesė nga Mesazhi i Markut Klikoni kėtu pėr tė lexuar njė pjesė nga ky komentar

 

 

Mesazhi i Predikimit nė Mal 

Mesazhi i 2 Timoteut

Mesazhi i Zbulesės

Mesazhi i Markut

Mesazhi i Galatasve

Mesazhi i Veprave tė Apostujve

Mesazhi i Thesalonikasve

Mesazhi i 1 Pjetrit

 

Mesazhi i Amosit

Mesazhi i Predikuesit

Mesazhi i Gjyqtarėve

Mesazhi i Danielit

 

 

Portreti i Predikuesit nga John Stott

 

 

SERIA E MARREDHENIEVE FAMILJARE

 

Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd nga Ross Campbell

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

 

 

 

 

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com