Beselidhja Publishing logoPortreti i Predikuesit

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

View this page in English ENGLISH

Portreti i Predikuesit

Fjalė kuptimplota nga Dhjata e Re

 

nga John Stott

 
Portreti i Predikuesit

 

Xhon Stoti beson se dora e vetė Perėndisė ka pikturuar njė portret tė predikuesit nė Dhjatėn e Re. Portreti karakterizohet nga cilėsitė morale tė pėrulėsisė, zemėrbutėsisė, dhe dashurisė – cilėsi tė vetė Perėndisė.

 

Pėr tė pasur njė pikėpamje mė tė qartė tė idealit tė zbuluar tė Perėndisė pėr predikuesin, Xhon Stoti i hedh njė vėshtrim tė ri fjalėve tė tilla si ‘administrator’, ‘lajmėtar’ dhe ‘shėrbėtor’, fjalė tė pėrdorura nga Dhjata e Re pėr tė pėrshkruar predikuesin dhe detyrėn e predikimit.

 

Xhon Stoti ka njė shėrbesė mbarėbotėrore zbėrthyes i Biblės, si udhėheqės misioni dhe si autor. Ai ėshtė Rektor i Merituar i All Souls Church (Kisha pėr gjithė njerėzit) nė Langham Plejs, Londėr, dhe President i Christian Impact (Ndikimi i krishterė).

 

 

Pjesė nga Preacher's Portrait Klikoni kėtu pėr tė lexuar njė pjesė nga ky komentar

 

 

Mesazhi i Predikimit nė Mal 

Mesazhi i 2 Timoteut

Mesazhi i Zbulesės

Mesazhi i Markut

Mesazhi i Galatasve

Mesazhi i Veprave tė Apostujve

Mesazhi i Thesalonikasve

Mesazhi i 1 Pjetrit

 

Mesazhi i Amosit

Mesazhi i Predikuesit

Mesazhi i Gjyqtarėve

Mesazhi i Danielit

 

 

Portreti i Predikuesit nga John Stott

 

 

SERIA E MARREDHENIEVE FAMILJARE

 

Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd nga Ross Campbell

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

 

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com