Beselidhja Publishing logoShtėpia Botuese BESELIDHJA

 


Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

View this page in English ENGLISH

 

SERI E RE NE FUSHEN E MARREDHENIEVE FAMILJARE

"Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd" ėshtė njė best-seller (libėr shumė i shitur) me famė ndėrkombėtare. Nė kėtė edicion ėshtė shtuar edhe njė kapitull shumė i rėndėsishėm mbi trajtimin e zemėrimit tė fėmijės. Pėrveē kėsaj, dr. Campbell shppjegon tri gjėra thelbėsore, tė cilat do ta ndihmojnė fėmijėn tuaj pėr tė gjetur dashur dhe shėndet emocional:

 - prekja fizike

 - kontakti sy mė sy

 - vėmendja e pėrqėndruar

 

 SERIA BIBLA FLET SOT

TITUL I RI

Shtepia botuese Beselidhja po boton nė shqip serinė e komentarėve "Bibla Flet Sot".

 

Ju do tė gjeni njė listė tė plotė tė titujve tė serisė Bibla Flet Sot, si edhe njė fragment nga secili libėr i botuar nė shqip.

 

Komentaret e botuar nga seria Bibla Flet Sot

 

"Madje edhe njė apostull duhet tė lexojė! 
Ai ėshtė plotėsisht i mbushur me Frymėn e Shenjtė, 

dhe pėrsėri kėrkon libra! 
Ai ka parė Zotin me sytė e tij, dhe pėrsėri kėrkon libra!
Ai ėshtė rėmbyer deri nė qiellin e tretė, dhe pėrsėri kėrkon libra!"

 

 

C. H. Spurgeon, citim nga njė predikim mbi apostullin Pal nga 2 Timoteu 4:12

 

 

Shtepia botuese Beselidhja kėrkon t'i shėrbejė tė gjithė komunitetit tė krishterė nė Shqipėri dhe mė gjerė, duke botuar nė gjuhėn shqipe libra reference, shpjegime tė sakta tė tekstit biblik, libra teologjie, tė cilėt do tė pasurojnė dhe bekojnė jetėn dhe shėrbimin e pastorėve, predikuesve, udhėheqėsve tė kishave shqiptare dhe tė krishterėve seriozė, tė cilėt do tė jenė mė tė aftė pėr pėrsosjen e shenjtorėve, pėr veprėn e shėrbimit dhe pėr ndėrtimin e trupit tė Krishtit, derisa tė arrijmė tė gjithė te uniteti i besimit dhe i njohjes sė Birit tė Perėndisė, te njė njeri i pėrsosur, nė masėn e shtatit tė plotėsisė sė Krishtit” (Ef 4:12).

 

View this page in English View our Site in ENGLISH

 

Home  About us  Books Published  BST Series  BST Titles  Bookstores  Links

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com