Beselidhja Publishing logoMesazhi i Galatasve

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

View this page in English ENGLISH

 

Mesazhi i

GALATASVE

 

Njė rrugė e vetme

nga John Stott

 

Mesazhi i Galatasve

 

 

Besimtarėve tė rinj tė izoluar mes maleve tė Azisė sė Vogėl, Pali iu shkroi atė qė ėshtė ndoshta dokumenti mė i hershėm i Dhjatės sė Re - Letrėn e Galatasve. Me ēfarė problemesh po ballafaqoheshin ata?

 

Midis disa autoriteteve fetare qė mbėshtetnin mėsime tė ndryshme, si mund ta kuptonin ata se cili kishte tė drejtė? Si mund tė vihen njerėzin nė marrėdhėnie tė drejtė me Perėndinė? Si mund tė jetojnė tė krishterėt, nė mes tė njė shoqėrie pagane, njė jetė qė me tė vėrtetė e kėnaq Perėndinė?

 

‘Vetėm nė njė mėnyrė’ - u pėrgjigj Pali, - ‘nėpėrmjet Jezus Krishtit’. Pėrgjigja e tij ėshtė e vėrtetė edhe pėr ne sot. Detajet e vėshtirėsive tona janė tė ndryshme me ato tė kohės sė Palit, por parimet qė shtron ai, janė po aq tė pėrjetshme sa edhe Zoti, qė ai lavdėron.

 

Nė kėtė libėr Xhon Stot na ndihmon ta kuptojmė dhe zbatojmė mesazhin e Letrės sė Galatasve pėrballė sfidave tė sotme tė besimit tonė.

 

John R. W. Stott ka njė shėrbesė tė gjerė mbarėbotėrore si zbėrthyes i Biblės, orator konferencash dhe si shkrimtar. Njė ndėr librat e tij mė tė suksesshėm ėshtė ‘Bazat e Krishtėrimit’. Nė vitin 1975 ia u bė Rektor i Merituar i kishės ‘All Saint’s Church’ nė Londėr. Tani ai ėshtė president i Christian Impact.

 

Pjesė nga Mesazhi i Galatasve Klikoni kėtu pėr tė lexuar njė pjesė nga ky komentar

 

Mesazhi i Predikimit nė Mal 

Mesazhi i 2 Timoteut

Mesazhi i Zbulesės

Mesazhi i Markut

Mesazhi i Galatasve

Mesazhi i Veprave tė Apostujve

Mesazhi i Thesalonikasve

Mesazhi i 1 Pjetrit

 

Mesazhi i Amosit

Mesazhi i Predikuesit

Mesazhi i Gjyqtarėve

Mesazhi i Danielit

 

 

Portreti i Predikuesit nga John Stott

 

 

SERIA E MARREDHENIEVE FAMILJARE

 

Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd nga Ross Campbell

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com