Beselidhja Publishing logoMesazhi i ZbulesėsFaqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

View this page in English ENGLISHMesazhi i

 

ZBULESES


nga Michael WilcockMesazhi i Zbulesės


Ē’ėshtė libri i Zbulesės? A pėrshkruan ai me gjuhė tė fshehur ngjarjet e kohės sė vetė autorit, apo ėshtė kryesisht njė profetizim ngjarjesh qė do tė ndodhin nė tė ardhmen? A ėshtė ai njė kalendar i tė gjithė historisė nga ardhja e parė e Krishtit deri nė ardhjen e dytė tė tij, apo merret kryesisht me parimet qė janė gjithmonė tė vlefshme nė pėrvojėn e krishterė?

Si duhet t’i kuptojė lexuesi i shekullit tė njėzetė (njėzet e njėtė) qeniet e gjalla, karkalecat si kuaj, shtatė kupat e zemėrimit, luftėn nė qiell, bishat e ndryshme dhe dragoin?

Michael Wilcock thotė se kur fjalėt, deklarimet, argumentimet dhe arsyetimet e Perėndisė ishin dhėnė tė gjitha, Perėndia i dha kishės njė ‘libėr madhėshtor me figura’. Ai ngre perden e dramės sė Zbulesės nė tetė skena, duke ndihmuar imagjinatėn dhe mendjen tonė pėr tė kuptuar konceptet kyēe tė kėtij libri magjepsės dhe enigmatik tė Dhjatės sė Re.


Michael Wilcock ka qenė Drejtor i studimeve pastorale nė ‘Trinity College’, Bristol. Tani ai ėshtė Pastor i kishės sė Shėn Nikollės, Durham, Angli. Ai ėshtė edhe autor i ‘Mesazhit tė Lukės’, - njė komentar tjetėr i kėsaj serie.

 

Pjesė nga Mesazhi i Zbulesės Klikoni kėtu pėr tė lexuar njė pjesė nga ky komentar

   

 

Mesazhi i Predikimit nė Mal 

Mesazhi i 2 Timoteut

Mesazhi i Zbulesės

Mesazhi i Markut

Mesazhi i Galatasve

Mesazhi i Veprave tė Apostujve

Mesazhi i Thesalonikasve

Mesazhi i 1 Pjetrit

 

Mesazhi i Amosit

Mesazhi i Predikuesit

Mesazhi i Gjyqtarėve

Mesazhi i Danielit

 

 

Portreti i Predikuesit nga John Stott

 

 

SERIA E MARREDHENIEVE FAMILJARE

 

Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd nga Ross Campbell

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com