Beselidhja Publishing logoMesazhi i 2 Timoteut

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

View this page in English ENGLISH


Mesazhi i 

2 TIMOTEUT

nga John Stott

 


Mesazhi i 2 TimoteutXhon Stot shkruan: “Gjatė pesė viteve tė fundit, mė duket sikur kam jetuar brenda letrės sė dytė qė Pali i dėrgoi Timoteut. Nė pėrfytyrimin tim, jam ulur pranė Timoteut duke u pėrpjekur tė dėgjoj dhe t’i kushtoj vėmendje kėsaj porosie tė fundit tė apostullit tė moshuar.

Nė ēdo moment jam impresionuar rishtazi nga pėrshtatja e asaj qė shkruan autori me tė sotmen, veēanėrisht pėr udhėheqėsit e rinj tė krishterė. Sepse edhe epoka jonė ėshtė njė epokė e ēoroditjes morale dhe teologjike, madje edhe e apostasisė. Dhe apostulli na thėrret, ashtu si thėrret edhe Timoteun, qė tė jemi tė fortė, tė guximshėm dhe ngulmues.


Xhon R.W Stott ėshtė njė kombinim i rallė i ungjilltarit dhe pastorit, administratorit dhe mėsuesit tė Biblės. Nė vitin 1975 ai u bė Rektor i Merituar i kishės “All Souls” nė Londėr. Tani ai ėshtė president i “Christian Impact”. Po ashtu, ai ka njė shėrbesė mbarėbotėrore si zbėrthyes i Biblės, folės konferencash dhe shkrimtar. Njė ndėr shumė librat e tij mė tė vlerėsuar ėshtė “Bazat e Krishtėrimit”, qė ėshtė botuar edhe nė shqip.

 

Pjesė nga Mesazhi i 2 Timoteut Klikoni kėtu pėr tė lexuar njė pjesė nga ky komentar

       

 

Mesazhi i Predikimit nė Mal 

Mesazhi i 2 Timoteut

Mesazhi i Zbulesės

Mesazhi i Markut

Mesazhi i Galatasve

Mesazhi i Veprave tė Apostujve

Mesazhi i Thesalonikasve

Mesazhi i 1 Pjetrit

 

Mesazhi i Amosit

Mesazhi i Predikuesit

Mesazhi i Gjyqtarėve

Mesazhi i Danielit

 

 

Portreti i Predikuesit nga John Stott

 

 

SERIA E MARREDHENIEVE FAMILJARE

 

Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd nga Ross Campbell

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com