Beselidhja Publishing logoMesazhi i Veprave

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

View this page in English ENGLISH

Mesazhi i

VEPRAVE

Njė rrugė e vetme

 

nga John Stott

 
Mesazhi i Veprave

 

John Sott beson se Libri ‘Veprat e Apostujve’ ėshtė i rėndėsishėm jo vetėm pėr njė regjistrim tė gjallė historik, por edhe pėr frymėzimin qė na sjell sot. Kisha e sotme mund tė kėrkojė tė kapė pėrsėri diēka nga konfidenca, entusiazmi, vizioni dhe fuqia e hershme qė kishte kisha e shekullit tė parė. Pavarėsisht nga defektet dhe problemet e saj, kisha e re ishte pushtuar thellė nga Fryma e Shenjtė, i cili e nixiti atė tė dėshmojė.

 

Studimi i Veprave tė Apostujve nga John Stott 

- hap tekstin e Biblės me saktėsi dhe nė mėnyrė tė lexueshme, jo teknike

- e aplikon atė ndaj ēėshtjeve tė pėrditshme tė jetės sė sotme

- ofron njė burim tė fuqishėm pėr shumė pėrdorime – studim biblik i pėrditshėm, pėrgatitje predikimesh ose mėsismesh dhe studime biblike nė grup.

 

John R. W. Stott ka njė shėrbesė tė gjerė mbarėbotėrore si zbėrthyes i Biblės, orator konferencash dhe si shkrimtar. Njė ndėr librat e tij mė tė suksesshėm ėshtė ‘Bazat e Krishtėrimit’. Nė vitin 1975 ia u bė Rektor i Merituar i kishės ‘All Saint’s Church’ nė Londėr. Tani ai ėshtė president i Christian Impact.

 

 

Pjesė nga Mesazhi i Veprave Klikoni kėtu pėr tė lexuar njė pjesė nga ky komentar

 

 

Mesazhi i Predikimit nė Mal 

Mesazhi i 2 Timoteut

Mesazhi i Zbulesės

Mesazhi i Markut

Mesazhi i Galatasve

Mesazhi i Veprave tė Apostujve

Mesazhi i Thesalonikasve

Mesazhi i 1 Pjetrit

 

Mesazhi i Amosit

Mesazhi i Predikuesit

Mesazhi i Gjyqtarėve

Mesazhi i Danielit

 

 

Portreti i Predikuesit nga John Stott

 

 

SERIA E MARREDHENIEVE FAMILJARE

 

Si t'i tregosh vėrtetė dashuri fėmijės tėnd nga Ross Campbell

 

 

 

Faqja e parė Rreth nesh Seria BFS Librat e Botuar Titujt e Serisė BFS Libraritė Links

 

 

BESELIDHJA Publishing

KP 2907 Tirana    Rmano@albmail.com